Xenos w ruinach świątyni – raport bitewny z Kill Team!

Słudzy Genokultu długo i wnikliwie badali resztki świątynnych ruin. Wizerunki Aquili przeplatane z pozostałą symboliką Imperium irytowały zwłaszcza grupę Neofitów, do niedawna służącą w Gwardii. Po wykryciu spisku w 724 regimencie musieli zbiec i ostatnią rzeczą na jaką chcieli patrzeć były oznaczenia tych, którzy chcieli spalić ich żywcem w oczyszczającym ogniu.

Mutanci nie znali przeszłości tego miejsca, zresztą wcale nie musieli się nad nią głowić. Trupy Marines już dawno wyschły na wiór, więc nie było się czego obawiać. Lider grupy, niedoszły teolog, zarzekał się, że właśnie ta świątynia będzie odpowiednia dla wylądowania zwiadu Tyranidów, kontynuujących po cichu ekspansję w tej zapomnianej przez Imperatora sferze.

-Orrrrrk. Szefiue, kręcom siem tu fiuletowe patyczaQi z garstkom ludkuf. Robim z nich mienso?

-A co miarkujesz, żem siem z nimi bratać będziem? Przeca szef szefuw dziś tu stompe swojom postawić zechciał będzie na lundzie. Zakradnijta się i pasztet! Ino ciho.

Misja 2.2. – kontrola 6 znaczników ustawionych w dwóch liniach na koniec każdego turning pointu (po 3 na stronę). Genestealer Cult = security. Ork Kommando = infiltration.

Genokult atakował, a przynajmniej na to się silił. Choć orkowi Komandosi już majaczyli na horyzoncie, nie dało się do nich strzelać. No, prawie. Dwóch najmniej ostrożnych lekko oberwało od czujnych kultystów. Autoguny otworzyły starcie, które szybko przekształcić się miało w jatkę gęsto usłaną trupami.

Słudzy Czterorękiego Imperatora początkowo skupili się na zajęciu centrum, usiłując zabezpieczyć to miejsce do lądowania (po prostu misja z kart :)). Neofici obstawiali kluczowe nadajniki.

Orkowie ściągnęli na środek za kontener co większych bydlaków by blokować przylot floty, ale ich lider w końcu zdecydował, że szybciej pójdzie, gdy popchnie kogoś na front i potrzyma za niego kciuki.

Na lewej flance Slasha Boy przeniknął przez linię Genokultu, rozczłonkowując dwoma choppami przerażonego człowieka z karabinem. Akolita z piłą był groźny, więc oberwał kilkoma lotkami. Noże kuchenne sterczały z niego jak ze stracha na wróble. Przeżył, ledwie dysząc. Zielonoskóry bezczelnie przejął antenę, śmiejąc się mutantom w twarz.

Lekko rozmiękczony przypadkowym ostrzałem Slasha został jednak rozerwany na strzępy przez Akolitę uzbrojonego w parę potężnych szponów. Zdołał jeszcze choppą przyciąć mu paznokcie. Razem z palcami.

Ranny Dakka Boy pomknął, by dokończyć dzieła. Zamiast tego sam stał się skończonym dziełem, nie trafiając wszystkiego, co było do trafienia.

Tymczasem z prawej rakieta pomknęła do stłoczonych za kontenerem sług z Genokultu. Trafienie krytyczne było paskudne. Lider grupy pomknął bokiem i już po chwili mieczem przerobił na paszę jakiegoś bliżej nieustalonego orka, uprzednio obrywając choppą w ucho.

Stojący obok niego Grot bezzwłocznie ewakuował się z linii ataku, szybko wykonał misję i oddalił się z gry, nim ktokolwiek pomyślał, by go zastrzelić.

Rokkit Boy oberwał z kopalnianego lasera, ale na dużym farcie przetrwał to trafienie. Na dokładkę strzał z granatnika przyjął na klatę, ale pociski roztrzaskały się o resztki witraży. Równie dobrze nie poszło mu z szefem kultystów, który na fali sukcesu zrobił z niego dwie połówki orka i przytulił się do ruin, licząc na przekierowanie sygnałów nadajnika na rzecz własnej grupy.

Zza ściany słyszał zsapanego Dakka Boy’a. Dosłownie obok niego szarżującego Breach’ę skosił garbaty stwór z górniczą piłą. Nie było czego zbierać. Do lidera Genokultu dołączył ludzki sługa i wyrwali z orczych łap elektroniczne cacko.

Chowającego się w ruinach Akolitę po lewej wyjął mistrzowskim strzałem Snipa. Utuczony jak prosię Kommando Boy wjechał tu na pełnej, inkasując z kopa ledwie żywego mutanta.

Antena była nastawiona na orkowie radio, więc bez obaw. Szefu uchylał się przed pociskami z dwóch pistoletów i tylko jedna kulka lekko drasnęła go w ramię. Gdy Akolita ze sztandarem dostał sierpa ze stalowej piąchy, pożałował swoich narodzin w kopalnianej grocie.

Zdążył zarazem podrapać po bicepsie zielonego najeźdźcę i upuścił mu nieco juchy. Wszystko wskazywało na to, że chuderlakom z Genokultu szykuje się kiepski czas.

Boy’owi nie udało się połknąć laserowej wiązki, która prześwietliła go jak promienie Rentgena. Chwila, to nie tak miało być. W którymś momencie pogubił się i pokaleczony Akolita z piłą, który powinien był paść martwy po ciosach niedawno żywego Breach’y, podszedł i wykonał na orczym szefie egzekucję. Ząbki robią BRRR, BRRR i po wszystkim.

Niedoszły, fioletowy teolog usiłował dać przykład czynem, ale w końcu się przeliczył i Dakka Boy uprzedził go w tańcu. Wstęga ołowiu przefrunęła przez niego jak przez gąbkę, a stojącego obok Neofitę Snipa usiłował przerobić na ser szwajcarski. Zabrakło tylko jednej dziury do rozpoczęcia procesu fermentacji. Po chwili w tej kupie mięsa wylądował pocisk z granatnika, dorzucając do stosu resztki z Dakka Boy’a. Ależ było widowisko, sam Nurgle mógłby tu zrekrutować combat patrol 😉

W samym końcu na lewej Comms Boy przebiegł całą mapę, by zaszarżować zwykłego Neofitę i nawet mu się to udało. Zielona głowa miała spaść po ataku przyczajonego, kopalnianego mutanta, jednak mechanizm piły zaciął się. Niezręczną sytuację ork rozwiązał cięciem choppy z góry aż po samą miednicę.

Raport z kategorii humorystycznych, bo i te nowe orki jakieś takie pocieszne. Gra bardzo fajna i na luzie, zdecydowanie otwarta. Han testował dopiero co zakupioną bandę 🙂 Straty po obu stronach naprawdę wysokie. Na końcu na stole pozostał orkom wypoczęty Snipa, a u mnie 3 Neofitów (w tym dwóch rannych i strzelec z laserem bez uszczerbku na zdrowiu). Co to był za mecz!

Finalnie: Komandosi 8 z celów i 4 z misji. Genokult 8 z celów i… 4 z misji 😉 12-12! Remis to chyba najsprawiedliwszy wynik po tej jatce 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.