Operation Crimson Stone – zapowiedź nowego zestawu do Infinity

2 lipca na facebookowym kanale Corvus Belli pojawił się film zwiastujący bliskie nadejście nowego zestawu z dwiema armiami do Infinity! To Operation Crimson Stone. Od dawna nie jest tajemnicą to, które frakcje otrzymają wsparcie producenta gry. W tym wypadku będą to Nomadzi i Ariadna (a ściślej Corregidor i Kosmoflot – armie sektorowe). Zestaw jest reklamowany jako zgodny z Code One.

Z tego, co możemy zobaczyć w filmie wynika, że Corvus Belli poszedł przetartym uprzednio szlakiem i zawartość zestawu będzie przypominać tę z Operation Kaldstrom. Decydując się na zakup otrzymujemy dwie frakcje, składające się z siedmiu modeli każda.

Nomadzi: 3 x Alguaciles, Hellcat, Intruder, Sombra, Evader

Ariadna: 3 x Rokots, Para-Commando, Zenit-7 Detachment, Volkolak, 1st Highlander S.A.S.

Do tego w przedsprzedaży zgarniemy dodatkowy model Wolfganga Amadeusa Wolff’a, natomiast decydując się na zakup tzw. bundle’a, czyli dokładając w przedsprzedaży pudełko Dire Foes Mission Pack Gamma: Xanadu Rush, zainkasujemy następny ekskluzywny model w postaci Dragon Lady (jeśli nic się nie zmieni w zasadach, to będzie to po prostu model cywila – HVT, przydatnego w różnych rozgrywanych misjach).

Ponadto, poza modelami, możemy liczyć na papierową matę, kilka budynków z grubego, naprawdę solidnego kartonu pod zbiorczą nazwą Hlokk Station, żetony, wzorniki, miarkę, po 3 kostki K20 itp. Wypisz wymaluj jak w Operation Kaldstrom 🙂 Podobne makiety posiadam z innych zestawów, grywam na nich i chwalę sobie – są lepszej jakości niż te z Icestorma czy Red Veila.

Co do rzeźb i pierwszego wrażenia – hmm, zestaw wygląda spoko, ale wielkiego wow nie było. Modele, a i owszem, są ładnie wyszykowane, ale większość z tego po prostu już gdzieś widzieliśmy. Nie razi to po oczach, ale od Corvus Belli można oczekiwać czegoś więcej, gdyż to oni od lat są w ścisłej czołówce wyznaczających trendy projektowania ludków w świecie sci-fi bitewniaków w tej skali.

Moneta ma jednak i drugą stronę – tworząc przez lata tak wiele wzorów coraz trudniej uciec producentom gry od schematów i następne modele siłą rzeczy będą w tym czy innym stopniu przypominać poprzedników. Czy będzie to poza czy sposób trzymania broni – wiecie o co chodzi. Cała zabawa polega na tym, by pomimo tego… kolejne ludki jak najmniej przypominały tamte 😉

Spośród Nomadów najbardziej przypadły mi do gustu modele Hellcat’a, Sombry i Evadera (dwa ostatnie otrzymują swoje pierwsze rzeźby) i to pomimo faktu, że każdy z nich dzierży w dłoni pistolet i opiera o coś swoją nogę 😉 Te miniaturki wyróżniam na plus, pozostałe zaś, no cóż, są dla mnie zwyczajne 🙂 Ludziki pozwalają wystawić nam na stole około 160 punktów Corregidoru (plus minus kilka punktów, zależnie od ewentualnego profilu itp).

Po drugiej stronie barykady widzę bardzo syty model Para-Commando! Jaram się, gdy Merovingowie dostają tak zacne ludziki. Od czasu rewelacyjnego Chasseura na pożegnanie frakcji widzieliśmy odświeżone z polotem Mirage-5, a teraz dostajemy tego spadochroniarza. Dobrze, dobrze! Volkolak również doczekał się eleganckiej rzeźby, podobnie jak i S.A.S., który tym razem poza uzbrojeniem strzeleckim może pochwalić się znakiem rozpoznawczym Kaledończyków – wielkim toporem do walki wręcz 😉 Wolfgang? Czytałem krytyczne opinie na jego temat, ale po lepszym przyjrzeniu się dla mnie ludzik jest całkiem spoko. 7 modeli z Kosmoflotu pozwala nam wystawić na stole około 150 punktów (plus minus kilka punktów, zależnie od ewentualnego profilu itp). W razie zgarnięcia Wolfganga inkasujemy kolejne 35 punktów, więc finalnie wyjdzie około 185 punktów Kosmoflotu.

Jestem pewien, że nowym graczom zestaw spodoba się, choć kolejny przypływ Corregidoru na stoły… 😉 Trudno zrozumieć, dlaczego CB zdecydował się odświeżyć właśnie tę sektorówkę, kiedy choćby w Bakuninie jest jeszcze kilka wzorów sprzed grubych lat (Custodierki – choć te wzory są nadal mega, Uberfallkommando, Bran, Zeros czy Prowlers). OK, Bakunin dostał swego czasu trochę wsparcia, ale kran został szybko zakręcony 😉 Była tu niezła szansa zwiększyć potencjał mniej popularnej sektorówki. Dlaczego tak się dzieje? Możemy się tylko domyślać…lecz nie tylko tego. Pytanie, na ile dystrybutor i polskie sklepy wycenią ten zestaw na swoich witrynach? Cena w polskiej walucie pozostaje zagadką, zwłaszcza że dopiero co Hiszpanie zaserwowali nam podwyżki cen.

Czekamy więc na uruchomienie przedsprzedaży, nastąpi to w nadchodzącym tygodniu 🙂

Źródło: kanał Corvus Belli na You Tube

2 myśli w temacie “Operation Crimson Stone – zapowiedź nowego zestawu do Infinity

 1. Hansolo 07/07/2021 / 18:17

  Coby się nie działo Kosmoflot zakupić trzeba 😉

  Jako ciekawostkę dodam że internetowe CSI wypatrzyło już co będzie w zestawie Beyond Crimson Stone:
  Ariadna:
  – Kosmosoldat
  – Scots Guard
  – Wallace

  Nomadzi:
  – Tomcat
  – Wildcat
  – Vostok Sputnik

  • Ranger 08/07/2021 / 22:05

   No tak, u Ciebie inaczej być nie może 😉

   Haha, serio, tak szybko poszło? Z modeli Nomadów najbardziej ciekawi mnie Wildcat, bo wzór będzie wyznacznikiem kolejnych modeli z tego oddziału 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.