Czas na przerwę – trochę dłuższą przerwę

Cześć wszystkim! 16 czerwca 2014 roku był dniem, kiedy na łamach Kuriera Kaledońskiego pojawił się pierwszy artykuł o Infinity. Po 6 latach zdecydowałem się zakończyć przygodę z blogowaniem – nie wiem czy na stałe, ale na pewno na bliżej nieokreślony czas. Od dzisiaj blog będzie zawieszony.

Swoją przygodę z pisaniem na temat Infinity zacząłem na blogu Fireant’a w 2013 roku i był to tekst o zestawie do Ariadny. Artykuły o starterach do tego systemu z czasem przerodziły się w rozpoznawalną serię, którą następnie kontynuowałem na Kurierze Kaledońskim. Rzut okiem na frakcje sektorowe także cieszył się zainteresowaniem, podobnież raporty bitewne z Infinity. Sam system w tamtym czasie zdobywał w kraju coraz większą popularność. Gdy sięgnąłem po Bolt Action, a stosunkowo niedawno po Kill Team, zaczęły pojawiać się teksty niemal wyłącznie o tych grach. Powrót do modelarstwa przyniósł porcję zdjęć oraz tekstowego zapisu wrażeń, jakie towarzyszyły mi podczas wyzwań i nauki, która jeszcze będzie trwać 🙂

Dotarłem do takiego momentu, w którym chcę skupić się bardziej na innych sprawach w moim życiu. Na pewno zauważyliście, że dość często w artykułach pojawiał się wątek kłótni z kalendarzem. To jest główna przyczyna – brakujący czas. Wyjazdy na turnieje, śledzenie potoku informacji czy regularne granie, nawet i lokalnie, stały się rzeczami trudnymi do wykonania. Z wiekiem pojawiają się nowe obowiązki, rzeczywistość zmienia się, jednak czasu jest ciągle tyle samo. Każda doba nadal trwa 24 godziny. Z czegoś trzeba zrezygnować i w moim przypadku tą rzeczą jest blogowanie.

Konsekwencją braku czasu jest fakt, iż nie jestem już w stanie prowadzić bloga na poziomie, poniżej którego nie chcę zejść. Podczas tworzenia artykułów zabiegałem o to, by teksty pisać jak najlepiej, z dbałością o język i detal, by były ciekawe i ozdobione fotkami. Od pierwszej litery do ostatniej kropki w edytorze tekstu sporo się dzieje, a dodając do tego selekcję i obróbkę zdjęć plus kilkukrotną korektę i czytanie okazywało się, że wolny czas topniał w oczach. Świat idzie mocno w kierunku szybkich informacji – kilku zdjęć i kilku zdań. To nie była i nie jest moja wizja blogowania choć rozumiem, że ma ona swoich zwolenników.

Z hobby się nie rozstaję, a gdzieżby! A już tym bardziej nie w momencie, kiedy poczułem zew malowania i mam motywację, by kolorować sobie ludziki a to do Bolt Action, a to do Kill Teama. Co do Infinity czekam na 4 edycję. Nadal jestem kolekcjonerem i nadal jestem graczem, choć już raczej niedzielnym. Zadowalam się tymi momentami, kiedy znowu mogę poturlać z pełną mocą w tytuły, które przynoszą na dziś satysfakcję. A jak pokazał przykład Infinity, frajda z danej gry nie jest dana raz na zawsze.

Za te wszystkie lata kiedy zaglądaliście na Kuriera Kaledońskiego, regularnie lub czasem, bardzo wam dziękuję. Bez waszej obecności, komentarzy czy uwag ten projekt nie mógłby się udać. Autorami pewnej części tekstów byli inni gracze, którym także składam podziękowania, ponieważ wsparli swoimi fajnymi artykułami lub notatkami ten hobbystyczny projekt. Kurier na dobre zadomowił się w środowisku graczy Infinity i był polecany zwłaszcza początkującym, stąd jestem pewien, że misję przybliżania gry bitewnej Infinity można potraktować jako wypełnioną 😉

Na razie żegnam się z wami na łamach bloga. Być może wrócę tu za jakiś czas, ale możliwe też, że ten wpis będzie ostatnią zapisaną stronicą na Kurierze. Trzymajcie się! Jeśli ktokolwiek chciałby się ze mną skontaktować, to zapraszam do zakładki „Kontakt” na blogu :)

6 myśli w temacie “Czas na przerwę – trochę dłuższą przerwę

 1. quidamcorvus 07/06/2020 / 15:25

  W systemy o których pisałeś nie zagrałem ani razu, ale od pierwszych tekstów u FireAnta regularnie czytałem twoje wpisy.

  Dzięki za wszystkie posty. Zdrowia!

  • Ranger 08/06/2020 / 19:29

   Miło słyszeć, dziękuję 🙂 Powodzenia w rozwoju własnych projektów, a zwłaszcza Warheima. Stary Świat!

 2. Hansolo 08/06/2020 / 19:06

  No i kolejny czytany blog odchodzi w nicość…

  Salut, dzięki za wszystko, i do szybkiego zobaczenia nad stołem 😉

  • Ranger 08/06/2020 / 19:30

   Tak się ułożyło, ale dalej jestem i będę w hobby 🙂 Widzimy się na jakimś graniu 🙂

 3. mYsz kooF 09/06/2020 / 22:49

  Czytałem. Pozdro 606!

  • Ranger 12/06/2020 / 20:12

   Dzięki! Może jeszcze będzie okazja coś tu poczytać 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.