Nowości listopada 2016

Cześć. To już tylko miesiąc do Świąt! Zapraszam do przyjrzenia się nowościom, może któryś z zestawów dostaniecie w prezencie? 🙂 Artykuł lekko spóźniony, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Opisane poniżej modele już pojawiają się w sklepach, tak więc odpada dodatkowe czekanie!

df6

Listę otwiera pudełeczko Dire Foes 6, a więc kolejna odsłona tej serii, w której otrzymujemy dwie jednostki specjalne (po jednej dla wybranej frakcji) oraz cywila (idealny na HVT). Tutaj jest tego jeszcze więcej, gdyż reprezentant Chińczyków posiada dodatkowy, mobilny osprzęt. Zestaw jako całość jest spoko, aczkolwiek wspomniany przeze mnie żołnierz jest raczej jego słabszą stroną (z daleka wygląda, jak gdyby był przytłoczony ciężarem „kamizelki ratunkowej” ;)). O wiele ciekawiej prezentuje się za to Leila, ma w sobie swego rodzaju lekkość, przyjemny model. Cywil okej, choć w mojej ocenie nie jest to szczyt możliwości Corvus Belli. Czy warto kupić? Pewnie, najlepiej na spółę z kimś, kto zgarnie figurkę do drugiej frakcji 🙂 Cykl Dire Foes cieszył się chyba niemałym powodzeniem wśród graczy. Wprowadził do gry falę modeli, które okazały się naprawdę uniwersalne i skuteczne.

mar

Teraz z kolei Maruderzy. Przyznam, że czekałem na to pudło i jestem mile zaskoczony. Wyszli lepiej niż zakładałem! Dla mnie absolutny pewniak zarówno pod kątem całej stylistyki jak i tego, że lada moment będę miał ich w kolekcji 🙂 Grając USAriadną przyda wam się zgraja tych dobrych żołnierzy, zwłaszcza że można zbudować z nich pełny link bądź jego mniejszą wersję, tzw. Haris. Przyznam jednak, że CB nie zrobiłby niczego złego, gdyby w miejsce jednej z broni specjalnych dołożył żołnierza uzbrojonego w zwykły karabin 🙂

bas

Bashi Bazouks ma unikatową stylistykę i pod kątem zasad jest skoczkiem bardzo ciekawym. Dodatkowym atutem jest koszt punktowy tego zawodnika. Przyznam jednak, że jeśli miałbym go porównywać z poprzednio wydaną wersją (shotgun), to tamten model robi na mnie lepsze wrażenie.

kaa

Kaauri Sentinels to kolejny już wybryk natury od Tohaa, zrzeszającej różne dziwne stwory. Tym razem rogate monstra spokojnie odnalazłyby się w niejednym uniwersum stricte fantasy, gdyby nie dzierżone w rękach (?) nowoczesne karabiny. Przyglądałem im się na różnych zdjęciach i jakoś tak nie do końca mnie te modele przekonują.

fra

Na koniec Fraacta, tym razem uzbrojona w spitfire. Jak wyszła? Elegancko. Kolejny dynamiczny model zasili szeregi Onyxu, tyle że… skoczków jest już wydanych dwóch i pytanie, czy nie warto było pokusić się na chociażby Nexusa albo i Rodoka z wyrzutnią? Sądzę, że to właśnie te modele są bardziej wyczekiwane. Tak czy siak to kolejna udana odsłona dla tej armii.

Podsumowanie: w moim odczuciu miesiąc nie jest specjalnie zaskakujący. Za największą niespodziankę uznaję zestaw Dire Foes, może trochę z sentymentu za tego typu dodatkami, wprowadzającymi imienne postaci do gry czy specjalne scenariusze. Pewnym punktem są dla mnie także Maruderzy. Koło modeli Tohaa i Haqq przechodzę bez sentymentu, natomiast w miejsce Fraacty po prostu widziałbym coś innego.

Źródło: Corvus Belli FB
Reklamy

One thought on “Nowości listopada 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.