Nowości kwietnia 2016

Lekko spóźnione nowości kwietniowe 😉

SpZacznę może od Specnaza. Wyczekiwana przez graczy Ariadny wersja z HMG nareszcie ujrzała światło dzienne. Poza z przytupem (choć niestety z cyklu – już to gdzieś widziałem), ciężki sprzęt, do tego skrzynie z amunicją. Do zakupu jegomościa nie trzeba namawiać, gdyż i tak gości w naprawdę wielu listach armijnych. Tak wiele nowości otrzymali już Kazacy, że nie sposób spytać ponownie – kiedy wyjdzie armia sektorowa?

Re

Po stworzeniu nowego Father Knighta, do niedawna dostępnego wyłącznie w Icestorm, przychodzi czas na miniaturę Reverend Healer – drugiej „limitki” z tego zestawu. Dynamizmu odmówić nie można. Przewieszony przez plecy miecz, w rękach shotgun, dający przewagę na krótkim dystansie plus ta pozycja – ostatnia rzecz, na jaką zwrócą uwagę wasi rywale zdejmując swoją miniaturę ze stołu 😉 Patrząc na ten model mam jednak nieco ambiwalentne odczucia i przyznaję, że bardziej podoba mi się poprzedni wzór.

Yao

Model Yaogata nie jest najgorszego gatunku. Muskularny wojownik wyposażony w wielki topór i wielki karabin. Nie szukałem tu choćby cienia finezji, więc trudno pisać o rozczarowaniu 😉 Gracze Moratów się ucieszą, bo tak wyposażony Yaogat to cenne wsparcie dla ich załogi.

Mag

Maghariba wygląda całkiem spoko. Wysłużonego TAG-a zastępuje stwór o rekordowej sylwetce, a jego koszt pewnie też okaże się ponadprzeciętny. Generalnie to jednak nie moje klimaty 🙂

ISS

Na koniec świeżutki starter do Imperial Service! Trzeba przyznać, że nowa linia służy jednostkom Yu Jing’u. Ostatnimi miesiącami Corvus Belli najpewniej przekonał do niej dużą część audytorium graczy i naprawdę nic dziwnego (jednym z przejawów jest chociażby to, jak mocno „Wschód” punktuje w ramach kampanii Flamestrike). Na modele miło popatrzeć, w dodatku wydawca dozbroił je w naprawdę szerokie spektrum pukawek – od klasycznych combi, przez strzelbę i mocny spitfire, aż po wyrzutnię pocisków. Już dziś wygląda to na dobry zestaw na start, a kolejne to już odsłony nowości do Yu Jing są konsekwencją zapowiedzi inwestowania w tę armię przez CB. Jeśli dzięki temu będzie można częściej spotykać zapomniany dziś nieco Yu Jing na stołach, to czemu nie?

Źródło: Corvus Belli FB
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.