Raport bitewny: Neoterra vs Bahram

Żołnierze PanOceanii zmierzali w stronę Nihilien. Kompaktowy transporter napędzany dwoma silnikami mknął prędko i bezszelestnie jak przystało na pojazd zwiadowczy. Niebiescy w milczeniu obserwowali przemykające za oknami kolorowe pasma małych ciał niebieskich, które rozpływały się niczym smugi na tle galaktyki. Poczucie dumy, że człowiek tak wiele osiągnął, że kosmos jest kolonizowany… Po minięciu punktu kontrolnego z zadumy wyrwał ich Logan, Fizylier w stopniu porucznika:

Jako siły Neoterry zobowiązani jesteśmy zbadać sygnał przesłany przez sensory optyczne. Ktoś naruszył strefę powietrzną naszego sektora. Na Nihilien mamy tymczasowy magazyn amunicji i dowódca floty, admirał Winterspoon, nie życzyłby sobie, by ktokolwiek położył na tym swoje łapska. Teren wojskowy został dla niepoznaki rozlokowany pośród pozostałości po poprzednich gospodarzach, Nomadach, którzy mieli tu swój poligon doświadczalny. Pech sprawił, że ktoś podjął ten trop, więc jesteśmy gdzie jesteśmy.

A kogo możemy się spodziewać? – rzucił od niechcenia szeregowiec w niebieskim berecie

Nie jest ważne kogo się spodziewać, tylko jak szybko osiągniemy cel misji, a brzmi on tak: napierać za wszelką cenę! Warunki wymarzone – uderzamy pod osłoną nocy. To akcja nieoficjalna, bez błogosławieństwa O-12 ani innych podmiotów międzyfrakcyjnych.

Grupa zbierała się do wyjścia. Tuż przed wysiadką odbyło się ostatnie, rutynowe sprawdzenie kombinezonów, broni, systemu łączności, elektroniki. Jeden z żołnierzy badawczo przyglądał się pozostałym oraz bardzo wnikliwie chłonął wszystko, co usłyszał…

Witam serdecznie! Ostatnio na blogu nieco ciszej, więc postanowiłem wrzucić na łamy raport ze starcia, jakie stoczyłem z Narranderem i jego armią Bahramu w ramach gry bitewnej Infinity. Format 200 punktów, system 20×20. Kostki pokazały dwie „dwójki”. Misją główną była Border Clash, a więc starcie w nocy (na całym polu bitwy obowiązuje obniżona widoczność: -3 do trafienia, co więcej wystawienie do 16 cali), w którym premiowane jest przebijanie się na połowę stołu bądź do strefy rozstawienia rywala. Zadaniem pomniejszym było Espionage: zeskanowanie strefy rozstawienia rywala na WIP -6 (za cały rozkaz) plus ewentualne przetrwanie jednostki, która tego dokonała.

Armie biorące udział w starciu:

Neoterra Capitaline Army (dowodzi Ranger)

Ne

GROUP 1 10
FUSILIER Combi Rifle / Pistol, Knife. (0 | 10)
 
FUSILIER Lieutenant Combi Rifle / Pistol, Knife. (0 | 10)
 
FUSILIER HMG / Pistol, Knife. (1 | 18)
 
FUSILIER Missile Launcher / Pistol, Knife. (1.5 | 15)
 
FUSILIER Hacker (Hacking Device) Combi Rifle / Pistol, Knife. (0.5 | 18)
 
AUXILIA (Forward Observer) Combi Rifle + AUXBOT_1 / Pistol, Knife. (0 | 15)
AUXBOT_1 Heavy Flamethrower / Electric Pulse. (- | 4)
 
AUXILIA (Forward Observer) Combi Rifle + AUXBOT_1 / Pistol, Knife. (0 | 15)
AUXBOT_1 Heavy Flamethrower / Electric Pulse. (- | 4)
 
CSU Breaker Rifle / Pistol, Knife. (0 | 12) (Metachemistry: Bioimmunity)
 
DEVA (Multispectral Visor L2) Spitfire, Nanopulser / Pistol, Knife. (1 | 33)
 
GARUDA Tacbot Boarding Shotgun / Electric Pulse. (0 | 21)

GROUP 2   2
 CSU Breaker Rifle / Pistol, Knife. (0 | 12) (Metachemistry: Valor: Dogged)
 
TRAUMA-DOC Combi Rifle / Pistol, Knife. (0 | 14)
 
PALBOT Electric Pulse. (0 | 3)
 
PALBOT Electric Pulse. (0 | 3)

4 SWC | 199 Points

Bahram (dowodzi Narrander):

Bah

GROUP 1 1
 
GHULAM HMG / Pistol, Knife. (1 | 20)
 GHULAM Sniper Rifle / Pistol, Knife. (0.5 | 16)
 GHULAM Sniper Rifle / Pistol, Knife. (0.5 | 16)
 GHULAM Doctor Plus (MediKit) Rifle + Light Shotgun / Pistol, Knife. (0 | 16)
 
BARID Hacker (Hacking Device) Lieutenant Rifle + Marker / Pistol, Knife. (1 | 22)
 
AL-DJABEL Rifle + Light Shotgun, Smoke Grenades / Pistol, Viral CCW, Knife. (0 | 35)
 
HASSASSIN HUSAM YASBIR (Infiltration, Holoprojector L2) Rifle + Light Shotgun, Nanopulser, Smoke Grenades / Pistol, Viral CCW, Knife. (0 | 34)
 
MUTTAWI’AH Chain Rifle, E/Marat, Jammer / Pistol, Knife. (0 | 5)
 
SHIHAB REMOTE HMG / Electric Pulse. (1 | 25)
 
FANOUS REMOTE Flash Pulse, Sniffer / Electric Pulse. (0 | 8)

GROUP 2  1
 WARCOR (Sixth Sense L1) Flash Pulse / Stun Pistol, Knife. (0 | 3)

4 SWC | 200 Points

DSC_0127
Pole bitwy od strony Neoterry

Żołnierze Neoterry błyskawicznie zajęli pozycje. Sześciu Fizylierów rozlokowało się po lewej, za ruiną korporacyjnego biurowca. Skrajnego odcinka flanki pilnowała jedna z CSU, a z dachu wyprawę zabezpieczała Deva uzbrojona w spitfire i MSV2, zaawansowany osprzęt do działań w najtrudniejszych warunkach. Lekarz pozostał w środku strefy, rozstawiając swoich mechanicznych pomocników po obu stronach. Na prawej znalazł się drugi CSU wraz z Auxilią. Drugi duet operator & miotacz chronił tyły strefy. Asem z rękawa miała być Garuda. Skoczek przygotowywał się do desantu.

Żołnierze sił Haqqislamu oczekiwali napastników. Naprzeciw linku Fizylierów stanął REM z ciężkim karabinem, zaprogramowany do skutecznej defensywy. Nieco za nim Barid haker. Po prawej stronie na dole strefę kontrolował kolejny REM, tym razem obserwacyjny. Nad nim, w budynku, pozycję zajęła czwójka Ghulamów, w tym lekarz. Środek pola był domeną Yasbira. Skryty przed oczami panoceańskich żołnierzy pozostawał Ghazi.

DSC_0126
Rozpoznanie „szóstego Fizyliera” (Husseina)

Niebiescy przejęli inicjatywę. Do akcji wszedł zakamuflowany agent kontrwywiadu, dla niepoznaki ulokowany w regimencie Auxilia. Rozpracowywał on od dłuższego czasu siatkę infiltratorów w szeregach największej potęgi Uniwersum. Dowództwo PanOceanii nie było głupie – wiadomość o tymczasowym składzie broni nie przedostała się znikąd do rywala. Postanowiono przeprowadzić rozpoznanie pod kryptonimem Alexis. Jednym z jego elementów było wysłanie drużyny do składu, chcąc sprowokować agenta do ujawnienia się. Czołówka Niebieskich musiała jednak liczyć się z faktem, że Bahram będzie chciał zabezpieczyć trasę ewakuacji swojego „zwiadowcy”.

Auxilia ostrożnie posłał przed siebie Auxbota licząc, że to on przyjmie ewentualny cios. W jego stronę zwrócił się tylko jeden z Fizylierów i ich spojrzenia na moment skrzyżowały się. Agent napotkał beznamiętną twarz szeregowca, oczekującego na swój rozkaz. Lekka nuta niepokoju została jednak zasiana. Kilka sekund później miał rozegrać się dramat. CSU, nie dochowując procedur bezpieczeństwa, ruszyła pod ogniem rywala w stronę oficera i właśnie to sprowokowało szpiega do dekonspiracji. Hussein, znajdujący się za plecami porucznika, dezaktywował system maskujący. Pchnął granatem w kierunku nadbiegającego żołnierza PanOceanii, chcąc skryć się za kurtyną dymu i wyeliminować dowódcę, by złamać morale drużyny. Wszystko działo się błyskawicznie.

Strzelaj! Ratuj porucznika! – wyrwało się z gardła hakera.

Zupełnie zdezorientowana CSU posłała serię w stronę napastnika choć mogła przysiąc, że dosłownie przed sekundą stał tam Fizylier z jej oddziału. Gdy dym ustąpił, zuchwały agent leżał nieprzytomny po trafieniu amunicją breaker.

DSC_0128
Ghazi atakuje Fizylierkę, na dachu Deva w ogniu zaporowym

Niespodziewany (dla większości) gość  mocno zastopował zapędy PanOceańczyków. Fizylierka z HMG na ostatnich rozkazach otrzymała zadanie pozbycia się wrogiego REM’a. Oba ciężkie karabiny zadudniły i splunęły ołowiem, świst kul zabębnił w uszach najbliższych żołnierzy. W tym pojedynku Niebiescy byli górą. Korzystając z dobrej passy, Hayley zdjęła jeszcze Ghulama snajpera, po czym wycofała się na tyle, na ile mogła.

DSC_0130
Ghazi atakuje chainem pozycje PanOceanii

Rozwścieczeni niepowodzeniem tajnej akcji dowódcy Bahramu wysłali w stronę rywali Ghazi Muttawi’ah. Ten w mig stanął oko w oko z Fizylierką, która nie zdążyła odskoczyć z linii uderzenia chaina. Agresor napierał dalej i dotarł do strefy PanOceanii, podejmując kolejne ataki na członków byłego już linku. Ci mieli jednak niewyobrażalne szczęście: bądź to uchylali w porę głowy, bądź ratował ich pancerz osobisty. Zdesperowany Ghazi padł w końcu od wystrzału Natashy. Tej samej, która uratowała życie Logana.

DSC_0132
Lewa flanka PanOceanii, widoczni Auxilia oraz CSU. Za kontenerem po prawej stronie (u góry) czai się Yasbir

Neoterra złapała drugi oddech. CSU chciała wykryć Yasbira, jednakże natrafiła na hologram. Na dachu ujawniła się Deva, utrącając drugiego REM-a oraz Warcor’a. Lekarka podjęła próbę odratowania nieprzytomnej Hayley, jednak obrażenia były na tyle rozległe, iż nie dało się udzielić pomocy w warunkach polowych. Do akcji przeszli także Fizylierzy, zgrupowani w nowym linku. Wyrzutnia pocisków Hudsona zupełnie zdemolowała poddasze rudery, kryjówki Ghulam, zamieniając ją w kupę gruzu i pyłu.

DSC_0129
Kryjówka Ghulam

Nawałnicę przetrwał tylko doktor, który zdołał postawić na nogi snajpera. Yasbir odkrył swoje oblicze i zaatakował konstrukt Alephu, jednakże nie zdołał przebić pancerza. Przygwożdżona ogniem Deva skryła się za barierką, a niemoc żołnierzy Haqqislamu trwała. Z prawej flanki na pole bitwy wskoczyła Garuda, która wykorzystując niechronione przejścia błyskawicznie przebiła się do strefy rywala, po czym pobrała niezbędne dla dowództwa dane.

DSC_0133
Na pierwszym planie Yasbir, w tle Garuda przedziera się dachem do strefy Haqqislamu

Gdy starcie miało się już ku końcowi, Haqqislam podjął ostatnią próbę nawiązania walki. Ghulam snajper bezbłędnym strzałem pozbył się Devy, jednakże sam zginął rażony serią odłamków po pocisku, który eksplodował w jego otoczeniu. Yasbir był w pułapce – budynek został otoczony z dwóch stron, a on nie mógł już zrobić nic, by zdobyć jakiekolwiek punkty.

Starcie zakończyło się zwycięstwem Neoterry. Podziękowania dla Narrandera za granie.

6 myśli w temacie “Raport bitewny: Neoterra vs Bahram

 1. Narrander 22/04/2016 / 17:55

  Ehhh… fortuna nie dopisała nowemu islamowi, scenariusz zresztą też.
  Liczę na rewanż w niedalekiej przyszłości 😉

  • Ranger 01/05/2016 / 13:00

   Spoko, chętnie zagram rewanż. Było wyleźć tym Yasbirem, a nie przytulać się do dachu kontenerów 😉

 2. Ban An 29/04/2016 / 19:28

  Wykrywałeś holo2 czymś innym niż kombiak? 😉

  • Ranger 29/04/2016 / 20:23

   Jak w raporcie – najpierw Auxilia zdała z bliska WIP, a potem holo wyparowało po rzuceniu granatu dymnego w ARO 😉

 3. Sonic 29/04/2016 / 22:36

  Moje znacznik w tle?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.