Jak zacząć, czyli skąd wziąć zasady i inne dodatki

Poniżej prezentuję zbiór najważniejszych zasad oraz innych pomocy, niezbędnych na początek przygody z grą Infinity. Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018

ZASADY

Oficjalne, darmowe zasady do gry Infinity (edycja N3) – pewnie dla niektórych to szok, że wydawca zdecydował się umieścić reguły za darmo. Link prowadzi do oficjalnej strony Corvus Belli, a wy otrzymujecie gotowy do wydruku plik w formacie PDF. Są to pełne zasady, nie zaś wersja demo! Jeśli zechcecie mieć je w oryginalnym wydaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, byście zakupili stosowny zestaw podręczników. W jego skład wchodzą powyższe zasady oraz dodatkowa książka, gdzie opisano fluff jednostek 🙂 Warto też rzucić okiem na FAQ.

Profile jednostek – kompletna lista, zawierająca parametry wszystkich żołnierzy, rem-ów i tag-ów walczących w grze Infinity.

Oficjalny builder do Infinity – darmowe, wygodne i preferowane przez graczy narzędzie do tworzenia list armii, które rozwija wydawca gry, Corvus Belli.

Human Sphere – a co to? Podręcznik, który wyszedł jako drugi w historii gry. Wniósł on trochę nowych zasad, a najważniejszymi z nich są armie sektorowe oraz konstruowanie i działanie tak zwanych linków. W zasadzie jest to pozycja obowiązkowa, gdyż wnosi do gry pewne nowości.

Tabela broni – z edycji N3.

TURNIEJE

Okej, doszedłeś do wniosku, że chciałbyś wziąć udział w turnieju Infinity? Zatem słówko wyjaśnienia. Zależnie od regionu kraju gracze mają swoje preferencje w kwestii organizowania gier. Dość popularnym wyborem w Polsce pozostaje oficjalny Infinity Tournament System. Za udział w takim turnieju dostaje się punkty do ogólnoświatowego rankingu, jednakże każdy uczestnik musi jednorazowo zarejestrować się na stronie Corvus Belli, by uzyskać tak zwany PIN. Przejrzyj więc zasady ITS🙂 Jeśli z kolei impreza będzie w formacie YAMS (dodatek fanowski, nowsza odsłona jest w trakcie testów), to rzuć okiem tutaj. Różni się on diametralnie od ITS, ponieważ o ile tam punktowanie za scenariusz jest znane prawie w całości przed rozpoczęciem gry, gdyż opisane w zasadach ITS (są pojedyncze zadania tajne, ale nie są rdzeniem misji), o tyle w YAMS gracze dociągają przed rozgrywką 6 kart i odrzucają dwie z nich. Prawie wszystkie są one tajne, chyba że zdecydujesz się wybrać jedną z dociągniętych kart i okazać rywalowi przed grą. Jeśli zrealizujesz taką misję, to dostaniesz za nią nie 1, ale 2 punkty. Ciekawym urozmaiceniem jest także system 20×20, w którym gracze losują spośród 20 dużych i 20 małych misji. Pozostałe spotykane formaty to scenariusze własne i pewnie co jakiś czas te z końcówki podręcznika N3. Reszta (wszystko co fanowskie) jest spotykana bardzo rzadko. Podsumowując: w Polsce najczęściej grywa się w ITS, Yams oraz scenariusze własne, wymyślone przez graczy 🙂

POMOCE

Znaczniki – wszelkie żetony i miarki, które często są niezbędne do grania. Znajdziesz tu wzorniki granatów dymnych, broni obszarowych czy w końcu znaczniki wielu specjalnych akcji. W pliku znajdują się także sylwetki w skali 1-7. Każda jednostka ma w swoim profilu wskazany gabaryt. Jeśli natomiast chcecie wydrukować tylko wybrane żetony, to macie jeszcze takie oto źródło, gdzie określacie ilość sztuk, jaka zostanie wygenerowana do druku.

Coś dla cyberspec’ów – graficznie pokazane programy, które możecie stosować w Infinity zależnie od tego, w co zaopatrzony jest wasz haker-specjalista. To samo co w podręczniku, tyle że ukazane graficznie 🙂 Niejednokrotnie korzystałem z tego narzędzia i mogę polecić z autopsji.

Mając na uwadze dość częste zmiany adresów internetowych dla powyższych plików (dotyczy zwłaszcza strony internetowej Corvus Belli), proszę o kontakt w razie gdyby któryś z linków nie był aktualny. Oficjalnych i aktualnych zasad możecie szukać na stronie infinitythegame.com

Źródło: wykazane w formie adresu do strony internetowej przy danym wpisie
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.