Rodzaje jednostek

W tym krótkim artykule zawarłem informacje na temat segmentów jednostek. LI, MI, WB – pewnie niewiele wam mówią te skróty. Zatem poświęćcie krótką chwilę na lekturę 🙂

LI: lekka piechota. Fundament większości armii, zapewniający rozsądną pulę rozkazów. Jej najważniejszymi zaletami są szybkość oraz niezły dostęp do broni wsparcia. Z zasady żołnierze tych formacji są słabo opancerzeni.

MI: wydawca określa ten segment jako siły specjalne. Średnia piechota charakteryzuje się lepszym przeszkoleniem w różnych technikach walki od poprzedników. Jednostki są z reguły lepiej opancerzone, a przez to wolniejsze. Tutaj najwięcej zależy od charakteru armii.

HI: ciężka piechota. Jej znakiem firmowym jest mocny pancerz (zwykły lub wspomagany), wyraźnie zwiększający przeżywalność na bitewnym stole, ale też predyspozycje bojowe. Jednostki z tego segmentu to urodzeni wojownicy, którzy idą na szpicy swoich drużyn i nie boją się wymiany ognia. Co ciekawe, nie tak mała ich część ma parametr ruchu na podobnym poziomie co lekka piechota!

TAG: roboty, pancerze taktyczne. Tę kategorię dzieli się umownie na lekkie i ciężkie TAG-i, stosownie do ilości płyt ochraniających konstrukcję, gabarytów i dostępu do broni. To z reguły „tarany” stworzone do przełamywania szyku przeciwnika oraz wszelakich działań zaczepnych. Zależnie od technologii TAG-i mogą być kontrolowane przez operatorów spoza pola bitwy, lub też przez pilotów ulokowanych w samych maszynach, którzy na wypadek zniszczenia mech’a mogą się z niego wydostać lub zostają automatycznie katapultowani.

SK: szeroko pojęta kategoria zwiadu. Są to szybkie i lekkie jednostki, których głównymi zadaniami na polu bitwy są zabezpieczanie terenu z dala od wyjściowych pozycji oraz przenikanie w głąb terytorium rywala celem nękania jego sił i odwracania uwagi jego wojsk. Większość żołnierzy tej kategorii korzysta ze zdolności kamuflaż, by jak najdłużej pozostać nierozpoznanym.

WB: wojenne bandy. To harcownicy, którzy są z reguły słabo przeszkoleni z zakresu strzelania, co nadrabiają zwinnością, często bronią typu chain (strzał obszarowy z użyciem wzornika) oraz granatami dymnymi. Trudnią się bezpardonowymi atakami i nieustannie szukają okazji do napotkania rywala.

REM: nazwałbym je pojazdami wsparcia. Mogą one mieć różne zadania na polu bitwy. Najczęściej spotykane są odmiany bojowe, wzmacniające ataki hakerów lub rozbrajające miny.

SPECIAL: wszystko to, co nie zostało ujęte powyżej, a co można spotkać w armiach.

Źródło: własne / infinitythegame.wikispot.org
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s