Raport bitewny: Acontecimento vs Bakunin

Skupisko stacji nadawczych Venus zlokalizowane przy Trasie Międzyplanetarnej 467 było ważnym ogniwem w systemie informatycznym PanOceanii. Nic dziwnego, iż prędzej czy później musiało stać się obiektem zainteresowania ze strony Nomadów, chcących uzyskać nieautoryzowany dostęp do przekazywanych tamtędy danych. Wywiad zlecił grupie Bakunina podmianę elektroniki w jednej z baz. Nie pozostało to jednak bez reakcji stacjonującego w pobliżu patrolu Acontecimento.

-Szybciej! Wchodzimy i wychodzimy, bez oglądania się na boki. Pilnujecie siebie nawzajem i wracamy w komplecie. To ma być spacer, a napotkane szczury z Bakunina macie nauczyć szacunku do naszych barw!

Ogłuszający ryk silników tłumił krzyki oficera dowodzącego Bagh Mari. Transporter właśnie podchodził do lądowania, a tylna klapa ciężko zwaliła się na kamienisty, nierówny teren, obwieszczając drużynie z Acontecimento koniec wygodnej podróży. Gdy pojazd z powrotem wzniósł się na orbitę, na jego pokładzie został już tylko Akalis Sikh gotowy do desantu.

Witajcie! Przedstawiam raport bitewny z gry pomiędzy mną (Acontecimento Shock Army) a Piotrem (Bakunin Jurisdictional Command) stoczonej na początku wakacji tego roku. Format to 200 punktów, 4 SWC, YAMS. Strony miały wykonać następujące zadania:

Acontecimento: dokonać sabotażu jednego z budynków wzdłuż centralnej linii pola gry (Forward Target), wyeliminować z gry co najmniej połowę modeli rywala (Decimate), nie dopuścić rywala do swojej strefy rozstawienia (Blockade), a także zapobiec jednemu z zadań przeciwnika (Ambush – było to zadanie jawne za 2 punkty, a miałem nie dopuścić do utraty mojego porucznika).

Bakunin: zlikwidować porucznika PanOceanii (Kill the Leader), utrzymać w posiadaniu jeden z budynków w centralnej części stołu (Forward Base), przebić się przynajmniej trzema modelami przez środek stołu (Advance) oraz opuścić wszystkimi jednostkami swoją strefę rozstawienia (Clear the Area! – było to zadanie jawne, za 2 punkty).

Siły biorące udział w staciu:

Acontecimento Shock Army

ASA

Acontecimento MineLayer (14|0.5)
Acontecimento MineLayer (14|0.5)
Bagh-Mari BS (18|0)
Bagh-Mari BS (18|0)
Bagh-Mari HMG (27|1.5)
Bagh-Mari Sniper (34|1.5)
Rao Lt (24|0)
Naga Combi (26|0)
Akal E/Mitter (25|0)

200/200 points | 4/4 swc (by Aleph Toolbox)

Bakunin Jurisdictional Command

Bakunin

Reverend Custodier Lieutenant (38|0.5)
Moderator Spitfire (16|0.5)
Moderator Combi (9|0)
Moderator Paramedic (13|0)
Moderator Combi (9|0)
Moderator Combi (9|0)
Prowler Spitfire (37|2)
Prowler Combi (32|0.5)
Riot Grrl Shotgun (29|0)
Morlock Chain (7|0)

199/200 points | 3.5/4 swc (by Aleph Toolbox)

Pole bitwy
Nomadzi widząc nadciągające siły „Niebieskich” przejęli inicjatywę. Do akcji ruszył Prowler uzbrojony w spitfire, który wdarł się do przeciwległej strefy. Wykorzystując przewagę kamuflażu błyskawicznie wyłączył z gry Regularnego z sensorem. Przeczuwając, iż PanOceania posiada w składzie jednostkę desantową, Custodierka podjęła skuteczny atak hakerski, wprowadzając do wrogich systemów łączności nieprawdziwe informacje.

-Alarm, alarm! Kapralu Zero-Cold, proszę natychmiast się ewakuować. Powtarzam: natychmiast się ewakuować i zwolnić luk pasażerski! Musimy opuścić teren walki. Na radarach pojawiły się obce jednostki bojowe.

Sikh z pomocą elektroniki wybrał względnie dogodne miejsce do lądowania. Niestety, nie sprostał niesprzyjającym warunkom i zrzut okazał się minimalnie nieprecyzyjny. Wystarczyło to, by wpaść prosto pod lufę wrogiego infiltratora. Nim skoczek zdążył dobyć karabinu combi, leżał już nieprzytomny po celnym trafieniu. Regularna słysząc strzały dostroiła aparaturę wykrywającą maskowanie i zakradła się do Prowlera, odkrywając jego prawdziwe oblicze. Nie zdołała się jednak przebić się całą serią combi przez jeden strzał rywala. Nomad działał bezbłędnie, dopisując sobie na konto już trzeciego żołnierza PanOceanii.

W sukurs ruszyła Naga, konstrukt Alephu na usługach „Niebieskich”. Teraz to ona zamierzała skorzystać z przewagi kamuflażu, jednak intruz przeżył trafienie i co więcej pokonał swój własny instynkt, każący mu odnaleźć jakąkolwiek osłonę. Krok w tył mógł być drastyczny w skutkach, bowiem leżała tam mina przeciwpiechotna, jak na ironię losu zostawiona przez Regularną.

Zwiadowca Acontecimento w końcu wykluczył Prowlera ze starcia i zabezpieczył lewą stronę. Kolejne zagrożenie nacierało ze środka pola. Morlock ruszył do przodu i dopiero strzał ostrzegawczy Nagi skłonił go do zaprzestania szarży poprzez rzucenie puszki z dymem. Bakunin miał przewagę i usiłował ją powiększyć. Link Moderatorów błyskawicznie przebił się do centrum i zabunkrował w jednej z ruin, skąd mógł prowadzić dalsze akcje zaczepne. Towarzysząca im Riot Grrrl wypatrzyła w oddali Bagh Mari i po wymianie ognia była górą, osłabiając w ten sposób mocno okopany w narożniku link „Niebieskich”.

Moderatorzy

Niemal równocześnie do walki wszedł Moderator ze spitfire, wieszcząc koniec drużynie Acontecimento. Nie spodziewał się jednak tak zaciętego oporu ze strony zdeterminowanych Bagh Mari, uzbrojonych w HMG i abordażową strzelbę. Próbę przełamania impasu podjął kolejny żołnierz z linku Nomadów, ale i jemu się nie poszczęściło. Tego dnia miał wrócić na tarczy.

Bagh Mari

PanOceania znalazła się pod ostrzałem, a porucznik podjął decyzję, by porzucić na moment pozycje i dokonać kontrataku. Na szpicy znalazł się Bagh Mari ze strzelbą, który czając się za załomem huknął śrutem w trzymających się blisko Nomadów. Ci odpowiedzieli ogniem, ale dwóch zostało wyłączonych z rozgrywki. Teraz ich los zależał od umiejętności paramedyka – ten jako jedyny przeżył spotkanie z weteranem. Podczas powrotu do swojej strefy żołnierz Acontecimento w ostatniej chwili oberwał od Riot Grrl, co było bolesnym ciosem dla PanOceańczyków. Ci podłożyli na odchodne dwie miny, utrudniając siłom rywala podejście do swoich osłon.

Teraz ponownie uderzył Bakunin. Drugi z Prowlerów, uzbrojony w karabin combi, wyrzutnię kleju i lekki miotacz zaatakował spod kamuflażu snajpera. Ten jednak przeżył atak z zaskoczenia i co więcej zrewanżował się kończącym trafieniem z amunicji double-action. Paramedyk nagiął zasady prawdopodobieństwa i opatrzył rany dwóm kontuzjowanym, formując ponownie link.

Tymczasem w środku pola czaił się Morlock. Przykleił się on do jednego z budynków i wyczekiwał zagrożeń. Lewą flanką pomaszerowała Naga, próbując pozbyć się napastnika. Jej karabin dziś szwankował – wrogi harcownik uniknął wszystkich kul i wciąż kurczowo trzymał się ściany. Właśnie ten budynek mieli zabezpieczyć Nomadzi. Naga także wzięła się do roboty, dokonując sabotażu sąsiedniego obiektu. Podejrzewała, iż najeźdźcy także tutaj dokonali zmian w systemie informatycznym.

Gdy wydawało się, że strony zaprzestały już walki, do akcji raz jeszcze przeszli „Niebiescy”. Wykorzystując chwilę zamieszania Bagh uzbrojony w HMG podjął duże ryzyko i z otwartego pola zaatakował Riot Grrrl, by dopełnić jedną z misji. Szczęśliwie jednak dla Acontecimento wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Gdy Bagh Mari na moment wycofali się, by zreorganizować szyki i zadać ostatni cios, po Nomadach nie było już ani śladu. Czy były to cyber-sztuczki ich liderki, czy zdołali zbiec – nie sposób tego potwierdzić, gdyż radary, podobnie jak i detektory ciepła przestały działać. Stephen Rao nakazał odwrót. Wyglądało na to, że zadanie zostało wypełnione.

Po stronie Acontecimento przeżyli: Bagh Mari HMG, snajper, Stephen Rao oraz Naga.

Po stronie Bakunina przeżyli: Custodierka, trójka Moderatorów i Morlock.

PanOceania wykonała następujące zadania: dokonała sabotażu budynku (Naga), nie dopuściła rywala do swojej strefy, wyeliminowała połowę jednostek rywala oraz nie utraciła porucznika.

Nomadzi wykonali następujące zadania: utrzymali budynek w środku stołu (Morlock), mieli trzy żywe jednostki za połową stołu oraz opuścili swoją strefę rozstawienia (Custodierka pod koniec gry). Nie udało im się zabić porucznika „Niebieskich”.

Wynik: Acontecimento 5 – 4 Bakunin

Spisał: Ranger
Sfotografował: Piotr (z wyjątkiem zdjęcia grupowego ASA)
Obróbka graficzna, efekty specjalne, oświetlenie: Piotr
Reklamy

5 thoughts on “Raport bitewny: Acontecimento vs Bakunin

  1. Twoim porucznikiem był Rao, a nie bagh z HMG, dla zaskoczenia zmieniłeś to w stosunku do bitew ze mną i Xenonem z poprzedniego dnia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s