Infinity w Polsce

Poniżej znajdziesz historię oraz aktualny stan większych ośrodków aktywności Infinity w Polsce. Jeżeli  po prostu szukasz graczy w okolicy, spróbuj odnaleźć ich przy pomocy mapy w Ośrodkach bitewnych.

Województwo mazowieckie (stan na czerwiec 2014)

Miastem skupiającym fanów na tym terenie jest oczywiście Warszawa. To jasny punkt na mapie Polski jeśli chodzi o Infinity. Duża liczba graczy (na spokojnie 30-40 osób) w połączeniu z kilkoma miejscami do grania sprawia, iż środowisko działa tu prężnie, choć nieformalnie składa się ono z kilku grup znajomych. Stolica pamięta grę jeszcze z czasów, gdy Corvus Belli miało w ofercie raptem kilka pudełek i garść blistrów. Wtedy to prym wiodła XIII Dywizja jako animatorzy Infinity. Na dzień dzisiejszy klub nie prowadzi żadnej aktywności, przestał istnieć. Mała część ludzi z tamtych czasów wciąż siedzi w branży i dziś uchodzi za weteranów systemu.

Gracze z Warszawy (i okolic) ‚skupieni wokół Wargamera’ zakończyli własne rozgrywki w ramach kampanii Paradiso (imponująca frekwencja: 24 osoby!), rozgrywają także turnieje, nie tylko w ramach sklepowych potyczek, ale też na konwentach (zeszłoroczny Luzkon). Odbyło się także kilka lig, w tym Sathuliego, Goldman, Dire Foes czy Wygnaniec. Stolica jest przyjazna nowicjuszom – cały czas słychać, że gracze wprowadzają kolejnych i organizują dla nich dema. Ostatnim czasem Mazowsze nawiązało współpracę z Łodzią. Strony wzajemnie się odwiedzają, a Łodzianie mogą bardzo wiele zyskać, prowadząc batalie z bardziej doświadczonymi zajawkowiczami. Warszawa gdzie może, tam jeździ. Poza wizytami w sąsiednim województwie, odwiedzili składem turniej w Chełmży, a pojedyncze osoby okazjonalnie zaglądają do innych ośrodków (żeby wspomnieć na przykład Lublin czy Gdańsk). Należy także pamiętać o zorganizowaniu przez graczy z tego ośrodka Mistrzostw Polski z kwietnia 2014. Była to największa impreza Infinity na świecie pod kątem frekwencji (z wyłączeniem turnieju w Hiszpanii, skąd podchodzi gra).

Najczęściej spotykane formaty to ITS 300 oraz ITS 200. Mniejsze punkty są dedykowane przede wszystkim nowicjuszom. Gdzie możecie zatem poznać system? Na pewno w klubie Dragon (gimnazjum na ul. Anieli Krzywoń), a także w Wargamerze na Wilczej. W tych dwóch otwartych miejscach dzieje się najwięcej i to one nadają ton warszawskiej scenie Infinity. Jeden człowiek udostępnia prywatnie dwa blaty do grania, szczegóły proszę ustalać z nim 😉 Mój rozmówca wskazuje jeszcze dwie miejscówki, o których wyłącznie słyszał i z którymi nie ma kontaktu: Adeptus Mechanicus (na terenie lotniska Okęcie), a także bliżej nieokreślony punkt na warszawskiej Ochocie. Oczywiście przed graniem trzeba skontaktować się ze środowiskiem, gdyż pod powyższymi adresami rozgrywki nie odbywają się codziennie.

Status Warcor’a posiadają Alkasyn oraz Dorian.

Konsultacja: Alkasyn, Sathuli

Województwo pomorskie (stan na koniec lipca 2015)

Tutaj największy ruch wokół Infinity jest w Trójmieście. Początki zorganizowanego grania datuje się na styczeń 2012 w popularnym sopockim Rzeźniku, kiedy to Kędzior poprowadził pierwszy turniej. Trzon stanowili gracze Lord of The Rings, którzy postanowili grać równolegle w drugi system. Nim jednak do tego doszło, była tu również garstka graczy spotykających się od czasu w różnych miejscach, na przykład w Maciusiu na Przymorzu. Kolejne, choć nieregularne rozgrywki organizowane przez Kędziora przynosiły mikroskopijny wręcz wzrost frekwencji. Jeden z zaplanowanych turniejów zwyczajnie nie wypalił, bo nie przyszły nawet cztery osoby. W pewnym momencie pojawiło się jednak sporo nowych ludzi, dając zastrzyk frekwencji podczas kolejnych zawodów.

Od początku 2013 zorganizowana jest Pomorska Liga Infinity, przez którą przewinęło się do tej pory łącznie kilkanaście osób (podbicie pod 20). Pierwszy i drugi sezon zakończył się rozdaniem dyplomów i nagród (nie tylko dla podium), w czym miał swój udział Wargamer, dystrybutor gry na Polskę. W drugim rozdaniu łaskawym okiem spojrzał na środowisko Micro Art Studio, który także i teraz wspiera lokalnych graczy świetnymi, dedykowanymi makietami, a baza terenowa sukcesywnie się rozrasta.

Jak jest dziś? Pomorska Liga doczekała się szóstej odsłony, a pierwsze półrocze 2015 było dla pomorskiego ośrodka okresem prosperity. Aż trzykrotnie bito rekord frekwencji na lokalnych turniejach (ostatecznie 16 osób!), natomiast ukoronowaniem kolejnego etapu budowania zorganizowanego środowiska była organizacja I Mistrzostw Pomorza, na których stawiło się 31 graczy 🙂

W co się grywa? Turnieje organizowane są co miesiąc. Po sześciu miesiącach Liga ma swój koniec. W jej ramach gracze rywalizują ze sobą dwukrotnie w formacie ITS, YAMS oraz w scenariuszach własnych, z czego jedna z gier odbywa się w ciasnych tunelach i korytarzach statków kosmicznych – tak zwane Boarding Action.

Zorganizowane gry (co do zasady ostatnia sobota miesiąca) i luźne, czwartkowe spotkania mają miejsce w sklepie Orc & Goblin, zlokalizowanym we Wrzeszczu (Gdańsk). Jeśli zatem chciałbyś zobaczyć grę na żywo, podpytać graczy o armie lub po prostu spróbować swoich sił, to możesz odwiedzić sklep 🙂 Ma on w swojej ofercie pełną gamę modeli w dobrych cenach. Namiar na graczy możesz natomiast znaleźć na forum infinitypoland.eu.

Status Warcor’a posiada Kędzior.

Województwo małopolskie (stan na koniec lipca 2015)

Infinity w Krakowie przeżywało swój rozwój jeszcze zanim zacząłem na dobre grać (III/IV 2012), a przynajmniej tak mówił mi kolega, któremu pozostaje wierzyć na słowo 😉 Jeżeli prześledzić krakowski wątek na forum Wargamera (oraz Konfederacji), to rzeczywiście pojawiają się „ślady” innych graczy, ale wydaje się, że są już nieaktywni. Z perspektywy „nowych” osób to niemal jak prehistoria. W październiku 2012 udało mi się zorganizować pierwszy mini-turniej („nowej epoki”) w klubie Strych, na którym zmagały się cztery armie. Pomimo niskiej frekwencji każdy zagrał z każdym i uczestnicy wspominają go jako udany. Z końcem lipca 2013 odbył się na Strychu kolejny turniej zorganizowany przeze mnie i środowisko zanotowało niemal podwójny wzrost (niemal, ponieważ jeden z graczy nie dotarł). 7 osób walczyło na trzech stołach o dominację w uniwersum, a najlepsi zostali obdarowani nagrodami. Kraków miał swoją reprezentację na Mistrzostwach Polski w 2014 roku. Najwyższe, 11 miejsce przypadło Pietii. Encaitar usiłował rozruszać nieco towarzystwo i zorganizował dwie kolejne imprezy: na Strychu i Imladrisie

Ostatnio w Krakowie niestety nie dzieje się za wiele. Trudno wskazać przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie oznacza to jednak, że nie ma z kim zagrać, więc jeśli czynisz przymiarki do Infinity, to kontaktuj się z lokalnym środowiskiem 🙂 W 2015 odbyły się tu dwie większe imprezy dla kilkunastu graczy, w tygodniu pojedyncze osoby spotykają się od czasu do czasu by coś pośmigać. Docierają sygnały z Barda, iż coraz więcej osób jest zainteresowanych systemem, a część ma już nawet swoje figurki. Dzięki kontrolowanym przeciekom (ach ta sieć ;)) wiadomo o planach otwarcia miejsca w centrum miasta, gdzie Infinity miałoby być jednym z bardziej rozpoznawalnych systemów. Może to właśnie ten czas, kiedy popularność Infinity rozbłyśnie w Krakowie na nowo? 🙂

Gdzie zatem ludzie śmigają w Infinity? Przede wszystkim w sklepie Vanaheim (ścisłe centrum, nieopodal Dworca Głównego), który w swojej ofercie ma modele (na zamówienie). Drugim miejscem do uskuteczniania tego hobby jest Strych (dom kultury) na Grzegórzkach. Tutaj odbywały się przede wszystkim turnieje.

Województwo dolnośląskie (stan na wrzesień 2015)

Spójrzmy zatem, jakie są dzieje Infinity w tym regionie. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, iż regularne granie rozkręciło się na dobre we Wrocławiu jeszcze w 2011 roku, a dokładniej w maju. 2012 również był owocny – poza „lokalami” Wrocław zorganizował mastera na Polconie. Z kilkunastu zapisanych graczy dotarło trzynastu, z czego większość była z okolicy. Do dziś Dolny Śląsk nie zwalnia tempa, rozgrywki toczą się praktycznie miesiąc w miesiąc, a średnia graczy utrzymuje się na poziomie piętnastu osób. Równolegle do tego przebiegały rozgrywki z kampanii Paradiso, które to doczekały się aż dwóch odsłon. Pewnie chcielibyście wiedzieć, gdzie to wszystko się kręci? Jasne! Miejscem skupiającym cały ten futurystyczny fandom jest Bolter, mieszczący się we Wrocławiu przy ulicy Sokolniczej. Sklep ma w swojej ofercie modele Infinity, dzięki czemu nieco łatwiej promować jest system i wprowadzać w niego nowicjuszy, którzy zachwyceni rozgrywką od razu mogą sięgnąć po polskie złote, by od ręki zakupić interesujące figurki. Jest jeszcze coś, co ucieszy niejednego amatora bitewniaków. W miejscówce Wrocławian organizowane są w piątki tak zwane Wieczory Weteranów, kiedy to z odpowiednim wyprzedzeniem można „klepnąć” sobie stół i śmignąć w dowolny system, także Infinity! Inicjatywa godna pochwały i zdecydowany ukłon w stronę graczy, zwłaszcza w kwestii pory: można grać w opór do 23.50 i ani minuty dłużej. Gdyby ktoś szukał ludzi z tego województwa, to niech zajrzy na wargaming.wroclaw.pl/forum (aktualizacja namiarów na forum z 29 stycznia 2017 podesłana przez Sambora :)).

Warto odnotować, iż w roku 2015 Mistrzostwa Polski odbyły się właśnie tutaj! Co więcej, stawili się na nich delegaci z Czech oraz Niemiec.

Status Warcor’a posiada Sambor, a tytuł Mistrza Polski 2014 Michał.

Konsultacja: Bartosz 'Asar' Skorupa, Michał

Województwo zachodniopomorskie (stan na koniec lipca 2015)

Zdziwieni? Podejrzewam, że większość osób nie słyszała, by cokolwiek działo się w tych stronach, tymczasem nic bardziej mylnego. Udało mi się nawiązać kontakt z graczem z tych okolic, jednakże, co jest dość specyficzne, przez oficjalne, anglojęzyczne forum Infinitythegame.com, które to pozostaje przystanią dla zachodniopomorskiej grupy. Szczecin to pięciu stałych graczy i drugie tyle wprowadzanych w system nowicjuszy. A kiedy się to wszystko zaczęło? Ponad trzy lata temu, kiedy to jeden z zapaleńców wciągnął w Infinity pozostałych. Przy tak małej próbie ciężko o statystyki, ale według słów rozmówcy bardzo długo prym wiedli tu Nomadzi, a aktualnie tendencja ta zmierza w stronę PanOceanii. Kombinat występuje tu w ilościach śladowych, za to nie dotarła tu Ariadna (nie do wiary! – dopisek redakcyjny ;)). Ekipa zbiera się w Feniksie, który to bez problemu może ugościć wszystkich zainteresowanych. Część graczy jest także pracownikami tego sklepu. Najpopularniejszym formatem jest aktualnie YAMS, gdyż tutejsze środowisko z pewnym dystansem podchodzi do formatu ITS, lansowanego przez wydawcę Infinity. Jakie plany na przyszłość? Przede wszystkim chęć rozegrania kampanii Paradiso oraz organizacja turniejów, których do tej pory tu nie było. Pozostaje mi trzymać kciuki!

Bananovitch raportuje w kwestii Koszalina. Na koniec lipca 2015 było tu poza nim czterech stałych graczy i kolejnych czterech już wchodzących do gry. Ludziska są zrzeszeni w „Zadzie Trolla” i mają spotykać się w środy od godziny 16 w klubie wojskowym przy ulicy 4 marca (tam gdzie jest „muzeum z czołgiem”). Namiar na lokalnych graczy złapiecie na: zadtrolla.omgforum.net

Konsultacja: Stiopa, Bananovitch

Województwo kujawsko-pomorskie (stan na koniec lipca 2015)

Pierwsza myśl związana z tymi stronami nasuwa się jedna – turnieje w Chełmży! Jako że jeden z nich wspominam bardzo miło (ten z 13′), a wiem, że i pozostali gracze byli zadowoleni z poziomu organizacji, samo wydarzenie przeszło do historii jako bardzo udana impreza, która zgromadziła graczy nie tylko z okolic, ale i tych z Pomorza czy Mazowsza.

Tyle może wstępu, wróćmy do szczegółów. W kuj-pom najwięcej dzieje się w Chełmży (aktywniejszej) i Toruniu. Kilkanaście kilometrów odległości między nimi, tutejsi gracze się znają i niejednokrotnie wspólnie rywalizowali na lokalnych grach. Baza graczy w 2014 roku liczyła około 10 graczy, ale według Łysego w samej Chełmży w roku 2015 doszły do składu trzy osoby, a i w Toruniu pokazały się nowe twarze zainteresowane Infinity the Game. Garran z kolei raportuje, że na ten moment stały skład Chełmży to 5 osób plus dwóch byłych mieszkańców, którzy zdejmują swoje modele z półek, gdy są na miejscu. Toruń to także 5 osób. Do tego dochodzi kilka osób, które być może wkrótce wróci do grania oraz kolejni ludzie zainteresowani grą. O ile Toruń grywa przede wszystkim „po domach”, o tyle Chełmża spotyka się także w klubie założonym przez graczy WFB oraz sporadycznie w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.

Natomiast co do Bydgoszczy: w ciągu ostatniego roku Wargamer zamknął tam swoją placówkę, a w mieście tym było dobrze prosperujące środowisko (kilkanaście osób), które trzymało się raczej poza „głównym nurtem” (w rozumieniu niskiej aktywności w sieci i interakcji z innymi ośrodkami). Dotarły do mnie słuchy od Elviso (plus później od Garrana), iż gracze jednak są! Aktualnie mają spotykać się w sklepie Pegaz. Można zagrać przynajmniej raz w tygodniu, makiet starczy na dwa stoły. Podesłał mi on namiar na jakąś grupę na FB, ale jako że nie posiadam konta w tym portalu, nie wiem co tam jest (prawdopodobnie miejsce skupiające lokalnych graczy) 😉 https://www.facebook.com/groups/826195430768736/

Na blogu napisał też niejaki Maciek, który wspomniał o próbie rozkręcenia grania we Włocławku. Na razie są dwie osoby z modelami, kolejne dwie wciąż lecą na proksach, ale chcą grać. Pochwalcie się, jak wam poszło! 🙂

Konsultacja: Garran, Łysy, Elviso, Maciek

Województwo wielkopolskie (stan na koniec lipca 2015)

Rok 2015 przysłużył się Poznaniowi. W momencie pisania mój rozmówca zdeklarował, iż w stolicy Wielkopolski jest już 10 aktywnych graczy! To nie wszystko – kolejne kilka osób spotyka się przy stole, jednakże z nieco mniejszą częstotliwością. To i tak bardzo dobry wynik jak na miejsce, o którym wcześniej słychać nie było. Poznaniacy konkretnie szlifują swoje umiejętności, a to za sprawą częstych spotkań. 2 razy na tydzień: czwartkowe popołudnia w Cube (Winogrady) oraz niedzielne spotkania w klubie Raszyn. Do tego co mniej więcej raz w miesiącu ma miejsce turniej we wspomnianym sklepie.

W związku z drużynówką szykowaną na wrzesień, ekipa z Wielkopolski rozbudowuje bazę terenową oraz gromadzi nowe blaty, by pomieścić wszystkich chętnych. Szykuje się debiut w dobrym stylu na polskiej scenie turniejowej 🙂

Namiar na poznańskie środowisko to grupa na FB, ale też forum infinitypoland.eu

Konsultacja: el009

Województwo łódzkie (stan na czerwiec 2014)

Jeśli ktoś myśli (lub myślał – jak ja ;)), że Łódź dopiero co zaczęła bawić się w Infinity, jest w błędzie. Okazuje się, że ślady prowadzą nas prosto do roku 2009, kiedy to działała pierwsza grupa graczy, ale pasja wygasła (nie licząc dwóch zapaleńców). Mała ekipa Łodzian próbowała reaktywować cały ten proceder w latach 2012-13, jednakże osoba najbardziej aktywna (Ashez) przestała grać, a sklep, w którym dochodziło do kolejnych potyczek po prostu upadł. Jak to mówi Misiek, pozostało albo rozejść się do domów, albo profesjonalnie podejść do tematu. Do spółki z Pietrasem założyli stowarzyszenie ze stałą opłatą przeznaczoną na rozwój bazy makietowej. Infinity zaczęło działać jak magnes i dzięki ciężkiej pracy dziś jest tu około 25 graczy, a kolejnych ciągle przybywa! Tak nagłego wzrostu może zazdrościć niejedno lokalne środowisko.

Regularne spotkania (co tydzień) mają miejsce w Łódzkim Domu Kultury. Aktualnie dominuje tendencja ITS, a chcący pośmigać figurkami po stołach prowadzą batalie w ramach zorganizowanej ligi. Łódź ma ambitny plan nawiązania koleżeńskich kontaktów z bliższymi i dalszymi ośrodkami. Współpraca z Warszawą to niejedyna płaszczyzna rozwoju umiejętności. W planach są także wypady turniejowe do Wrocławia i Chełmży. Docelowo mój rozmówca szacuje, iż wymarzona liczba graczy to 40-50 osób. Zasobów do grania też musi być pod dostatkiem, a ostateczny sukces Łódź chce zwieńczyć organizacją imprezy na miarę dwudniowych Mistrzostw Polski.

Poza centrum województwa, na graczy Infinity możecie się natknąć w wielu innych miastach. Zgierz to numer dwa, tam też mieści się awaryjna miejscówka, z której zawsze można skorzystać, tak na wszelki wypadek. Prywatnie można też pośmigać w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Pabianicach i Zduńskiej Woli.

Gdzie możecie złapać kontakt z graczami z Łodzi i okolic? Przede wszystkim na forum Ośmiornicy, która grupuje fanów różnych systemów, ale też i na forum klubu Marauder.

Status Warcor’a posiada Misiek.

Konsultacja: Misiek

Województwo lubelskie (stan na czerwiec 2014)

Najwięcej dobrego dzieje się oczywiście w Lublinie. Jak się tutaj wszystko zaczęło? Od zakończenia… grania w Konfrontację. To właśnie ludzie tworzący ten system w lubelskim wybrali sobie na jego następcę właśnie Infinity. Doświadczenie w organizowaniu imprez nie poszło na marne. Środowisko postanowiło promować „Infę” wokół tutejszych konwentów, a więc Falkonu oraz Dragona. W tle odbywały się cykliczne tury i inne wydarzenia organizowane przez Husqvarnę oraz Pogodyna. W organizację tego wszystkiego był także od początku do końca zaangażowany Dąbi, który do dziś bierze czynny udział w życiu lubelskiego środowiska.

Czym szczyci się Lublin? Coroczne granie na Falkonie (2007-2013, na jednym z nich były aż 24 osoby, co długo było rekordem turniejów tej klasy), Wurstfesty (14 razy), trzy odsłony ligi. Nie sposób zatem odmówić zapału i zaangażowania wszystkim tym, którzy żmudnie budowali popularność tej gry.

Aktualnie lubelskie przechodzi kryzys. Bierze się on z faktu, iż dawni rezydenci mają na karku swoje lata, a młodzieżowcy w pewnym momencie odpuścili granie w tym klimacie. Jest zatem tak, iż sporo osób dysponuje modelami, ale trwa w niejakiej hibernacji, nie uczestnicząc w dalszej zabawie. Tak czy siak aktualni reprezentanci Infinity spotykają się w Wargamerze na ulicy Świętoduskiej w Lublinie, gdzie bez problemu początkujący mogą zagrać intro pod okiem weteranów systemu, byle wcześniej dać im znać. Tutejszym animatorem jest Noun, więc także z nim możecie się kontaktować. Duże nadzieje na ożywienie tutejszej sceny może wnieść Opole Lubelskie. Liczba aktywnych graczy z tego miasta równa się liczbie czynnych graczy z Lublina (6-7 osób). Lubelskie to zatem uśpiony olbrzym. Oby wkrótce wybudził się z letargu.

Status Warcor’a posiada Noun.

Konsultacja: Dąbi, Pogodyn

Województwo śląskie (stan na czerwiec 2014)

Co słychać w tych stronach? Magnus, mój rozmówca, wskazuje datę zakupu pierwszych modeli na 2007 rok. Wraz z nim w Infinity w Rybniku wchodził Xard oraz Tomek, dziś już nieaktywny. Ekipa w mig zorientowała się, iż w katowickim Flambergu jest coś na rzeczy. Pierwsze turnieje miały miejsce właśnie tutaj, a sielanka trwała około dwóch lat. Jakoś w tym czasie odbyły się też dwie solidne gry na konwencie Grojkon (2009 i 2010). Pojawiła się informacja, iż w Rybniku jest druga grupka graczy, ale próby Magnusa odniosły jedynie taki skutek, iż udało mu się zagrać z jedną osobą od nich. Próba rozkręcenia środowiska wraz z Xardem napotkała na dość częstą przypadłość w polskich bitewniakach, a mianowicie brak lokum. Po drodze powstał klub gier bitewnych, ale tam z kolei królował LoTR. Na Rybnickim Kole Fantastyki udało się nakłonić kilka osób do wejścia w system i choć część z nich śmiga do dziś, to sytuacji nie ułatwiała faktu lokalizacja (daleko od centrum) oraz rzadkie spotkania. Aktualnie Magnus i Xard nawiązali współpracę ze sklepem Goblin w Rybniku. Na miejscu są stoły, makiety i co najważniejsze coraz częściej słychać o turniejach! Perspektywy są dobre, ponieważ pojawiło się kilka nowych twarzy.

Najlepiej rozwiniętym kawałkiem śląskiej galaktyki pozostaje Rybnik (i okolice), mogący wystawić około dziesięciu reprezentantów. W Gliwicach i Katowicach jest kontakt z dwiema osobami, ale mój rozmówca jest przekonany, że w Kato jest na pewno więcej graczy, ale najpewniej grywają po domach we własnym gronie (także ze względu na brak innej miejscówki). Przedział wiekowy śląskich graczy to 25+ z ledwie paroma wyjątkami.

Bieżące granie? Jasne, że tak. Turnieje wypadają minimum raz na miesiąc lub dwa, a ktoś z kimś sparuje praktycznie tydzień w tydzień. Jeśli ktoś z okolic chciałby zapoznać się z systemem, to najlepiej w sklepie Goblin. Spotkania przy piwku są z reguły w Rudym Goblinie / Fantasy Inn (Katowice). W ostatnim czasie da się także odnotować wzmożoną aktywność wśród graczy z Jaworzna i okolic, a wszystko to za sprawą sklepu Mgła, który uruchomił dla graczy sklep stacjonarny wraz z blatami i terenem. Co ważne, na miejscu znajdziecie w ofercie pełną gamę modeli czekających na nowych dowódców.

Konsultacja: Magnus

5 myśli w temacie “Infinity w Polsce

 1. KędzioR_vo 19/06/2014 / 20:43

  Chyba nie opisaliście Warszawy? … 😛
  A co do PomoRza, to niestety myśmy ciągle nie przeskoczyli pułapu magicznej jedenastki – nie było dotąd turnieju na więcej osób. Tuzin to by był rekord 😉

  Tymczasem będą nowi, już w niedzielę debiutuje jeden kolega, a kolejnych będziemy wciągać.
  Za włosy.

  PozdRawiam

  • Ranger 20/06/2014 / 13:54

   Już poprawione 🙂 Mazowieckie mam opracowane, wrzucę później.

 2. Banan Ovitch 25/07/2015 / 20:04

  Zachodniopomorskie:
  Wiadomo mi o dwóch ośrodkach. Jeden to Szczecin (grają w sklepie Fenix, paru członków działą aktywnie na Data Sphere). Drugi to piękne miasto Koszalin- wiadomo mi o pięciu aktywnych (w tym Troll na zesłaniu czyli ja we własnej bananowej osobie), grających regularnie graczach oraz co najmniej czterech pomału wchodzących w system oraz sklepie, gdzie można zamówić modele do Infinity. Klub „Zad Trolla” (nieoficjalnie „Troll” ;)) zaprasza w środy od godziny ok. 16.00. Miejsce spotkań- klub wojskowy, ul. 4-go marca (dawna placówka Żandarmerii Wojskowej- tam gdzie jest muzeum z czołgiem- to info dla tych, co nie wiedzą gdzie ŻW miała placówkę ;P). Ale żeby nie było niespodzianki najlepiej umówić się z kimś na bitkę na naszym forum: zadtrolla.omgforum.net zakładka „inne systemy”.

  Mam nadzieje, że Ranger nie obrazi się za tą prywatę 😛

 3. Maciek 26/07/2015 / 10:01

  Kujawsko-pomorskie Włocławek
  Próbuję coś w tym mieście rozkręcić, sam mam małą ariadnę, jeden kolega powoli kompletuje armię, dwóch testuje na razie na proxach ale są zdecydowani grać 😉

  • Garran 25/09/2015 / 16:14

   Może byście chcieli na ligę do Chełmży wpaść? 🙂 Fajnie by było w Kuj-Pom się bardziej integrować. Jakby co kontakt do mnie na FB to Krzysiek Japko, na DataSphere Garran.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.